Otelde Kalacaklar Dikkat! Yatağın Altına Su Şişesi Atın

Hollandalı havayolu şirketi KLM’nin kabin ekibinin bir üyesi olan Esther, seyahat ederken uyguladığı bir güvenlik taktiğini anlattı. Esther, bu sayede yatak odanızda saklanma ihtimali olan saldırganlara karşı kendinizi koruyabileceğini öne sürdü

SU ŞİŞESİ KULLANIYOR

Esther’in güvenlik taktiğinin baş oyuncusu ise bir su şişesi. Otel odanızdaki yatağınızın altında birinin saklanıp saklanmadığını anlayabilmeniz için Esther, ‘yatağın altına su şişesi attığını’ söyledi. Eğer yatağın altında davetsiz bir misafir yoksa şişe, yatağın diğer tarafından dışarı çıkıyor.

Posta’da yer alan habere göre; Esther, eğer yatağın altında saklanan biri varsa, o zaman su şişesinin yatağın altında sıkışacağını ifade ediyor. Ancak bunun için yatağın altında bavul gibi eşyaların olmayacağından emin olmalısınız.

AYAKKABILAR KASADA

Esther’in bir diğer güvenlik tüyosu ise, oteldeki kasada pasaport, mücevher ve para gibi değerli eşyaları unutmanızı engelleyecek cinsten. Genç hostes bunun için kasaya bir de ayakkabı koyduğunu açıkladı.

AYNALARI DA KONTROL EDİYOR

Otel odasındaki gizli kameraları her zaman kontrol ettiğini belirten Esther, herhangi bir yansıyan ışık ya da bükülme olup olmadığının görebilmek için banyosunun aynasına eliyle bastırarak kontrol ediyor. Esther ayrıca telefonun feneriyle duşu ve yangın alarmı kenarlarını kontrol ederek herhangi bir mercek veya ışık yansıması olup olmadığına da bakıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x